Clinical Topic: Thoracale Pijn & Dysfunctie
Thoracale wervelkolompijn wordt, in vergelijking met nek- en lagerugpijn, vaak over het hoofd gezien. Toch komt pijn in dit gebied verrassend vaak voor en kan het behoorlijk ingrijpen op het dagelijks leven. In deze praktijkgerichte opleiding leer je thoracale pijn herkennen, evalueren en behandelen volgens de meest recente inzichten uit de literatuur. Je krijgt handvatten voor het klinisch onderzoek, het herkennen van red flags, en het onderbouwen van je klinisch redeneren rond de verschillende musculoskeletale oorzaken. Daarnaast komen zowel mobiliserende als versterkende behandeltechnieken aan bod, inclusief myofasciale aanpak en de indicaties voor dry needling.
Sprekers
-
Ruben GhyselinckRuben Ghyselinck studeerde af als kinesitherapeut (2016) en manueel therapeut (2017) aan de UGent.
Hij is praktijklesgever in de vakgroep revalidatiewetenschappen van de UGent en assistent in de postgraduaatsopleiding manuele therapie.
Ruben is werkzaam in zijn eigen groepspraktijk Move in Sint Denijs Westrem (https://movekinesitherapie.be/) waar hij zich vooral toespitst op revalidatie van de wervelzuil en sportrevalidatie, met specifieke interesse voor lopen, fietsen en zwemmen.
Hij startte zelf met triatlon in 2008, en van daaruit groeide zijn interesse in inspanningsfysiologie en trainingsleer. Vanuit zijn medische en sportieve achtergrond, begon hij in 2017 als coach van verschillende duursporters.
Via zijn eigen bedrijf, Vitesse coaching, begeleidt hij momenteel een 50-tal recreatieve en competitieve atleten (lopers, wielrenners, roeiers, triatleten) richting nationale en internationale wedstrijden.
Zelf is hij ondertussen ook finisher van de Ironman in Kopenhagen (2022, finishtijd 9u18’), waar hij zich kwalificeerde voor het wereldkampioenschap in Hawaï. In 2023 stond hij ook aan de start van het wereldkampioenschap Gran Fondo wielrennen in Glasgow, Schotland. -
Tom BarbeTom Barbe is in 2005 afgestudeerd als Master in de Revalidatiewetenschappen & Kinesitherapie en specialiseerde zich verder in de Manuele Therapie aan de Ugent (2006). Hij is praktijkassistent aan de UGent en hoofddocent binnen het Postgraduaat Manuele Therapie aan de Ugent, waar hij vooral de lessen articulair doceert. Daarnaast is hij één van de medelesgevers binnen de opleiding van Dry Needling Gent en is hij actief in zijn eigen groepspraktijk in Harelbeke (Kine 2 Cure).



